

AKROPOL
Restauracja CUDO vegan sushi w swojej wrocławskiej odsłonie to miks japońskiego minimalizmu, estetyki azjatyckich barów z ulicznym jedzeniem oraz apetycznego pomarańczu rodem z kolorowych, roślinnych dań. We wnętrzu projektantka Ewa Dulcet zastosowane zostały trzy syntetyczne skóry z naszej oferty: Akropol w dwóch odcieniach oraz Nestor.
Wnętrze lokalu przy ul. Jodłowej 4 we Wrocławiu dzieli się na 3 strefy. Wydzielony pokój z dużym okrągłym stołem to dobre miejsce do biesiadowania w większej grupie. Strefę przy barze, z widokiem na otwartą kuchnię, docenią goście, którzy lubią klimat jadłodajni w azjatyckich metropoliach: czasem tłocznych i nieco hałaśliwych, skąpanych w świetle neonów niezależnie od pory dnia. Ci, którzy wpadają na wegańskie rolki solo lub w parach, najchętniej siadają przy małych stolikach ustawionych wzdłuż ściany restauracji.
Znak firmowy wrocławskiego Cudo to kolor pomarańczowy w różnych wersjach. Pomarańczowe są stelaże hokerów, część lamp, metalowa konstrukcja nad barem i wiele innych detali wnętrza. Widać to też po wybranych do realizacji syntetycznych skórach Akropol Orange 607 i Nestor Tangerine 011, które zostały wykorzystane na siedziskach krzeseł, stołków barowych i okrągłych panelach ściennych. Z kolei kremowy Akropol Butternutt 924 został użyty do tapicerowania oparć i siedzisk ław. Obok zgodnej z zamysłem projektowym kolorystyki o wyborze zadecydowały też parametry obu materiałów, rekomendowanych do wnętrz użyteczności publicznej.
Innym ważnym motywem we wnętrzu restauracji Cudo jest koło. Siedziska i detale krzeseł, tapicerowane oparcia ław przy ścianach, lampy i neony nad barem – wszystko to wnosi do wnętrza spokój i harmonię kojarzącą się z okrągłymi, kulistymi kształtami. Projektantka, chcąc odtworzyć klimat azjatyckich knajpek, wybrała ceramiczne płytki, terazzo i lakierowany proszkowo metal, który ociepliła odrobiną bukowego drewna. Nie zabrakło też lokalnych akcentów: lampy zostały wyprodukowane w polskiej hutcie Łużyce, neony to dzieło pochodzącego z Poznania Neonisty, a kolorowa, ceramiczna zastawa powstała w manufakturze Romanczuki.
Lokalizacja
Wrocław
Projekt
Ewa Dulcet
Realizacja
2022
Zdjęcia
Migdał Studio